از مشکلات اساسی دکوراسیون منزل و فضا ,

۱۳۹۸/۲/۱۰ سه شنبه
(5)
(0)
از مشکلات اساسی دکوراسیون منزل و فضا
از مشکلات اساسی دکوراسیون منزل و فضا

خطوط افقی

از مشکلات اساسی دکوراسیون

قطعا در منزل خود قسمت هایی هست که دکوراسیون دلخواه شما و یا حداقل زیبایی لازم ندارند راهرو های باریک، اتاق های کوچک، اتاق هایی با شکل های نامنظم هندسی و … . اگر شما هم در یکی از این فضا ها زندگی می کنید و از نوع دکوراسیون تان ناراضی هستید یا می خواهید آن را بهتر کنید، بهتر است تا آخر این مقاله با ما همراه باشید. اگر فضایی بسیار باریک و یا تنگ در اختیار دارید به شما پیشنهاد می کنیم از روش های زیر استفاده کنید تا بهترین بهره را از فضایتان ببرید.

دکوراسیون فضاهای باریک و دراز


 

و بسیار مهم هست اندازه ی فرش و یا قالی منزل

قطعا میدانیم فرش های کوچک باعث ایجاد عدم تعادل در سالن می شوند.

بنابراین باید فرش مناسبی برای سالن پذیرایی انتخاب کنید.فرش های بزرگ فضای سالن را بزرگ تر نشان می دهند.

مکان نامناسب تلویزیون در دکوراسیون اتاق پذیرایی

تلویزیون را در مقابل پنجره یا نزدیک پنجره قرار ندهید. زیرا هم برای بینایی شما مضر است و هم باعث می شود تصاویر را درست و واضح نبینید. فاصله بین تلویزیون و مبل ها بستگی به اندازه صفحه تلویزیون دارد.


Image   result   for ‫دکوراسیون نامناسب‬‎

Related imageسپس خطوط افقی

دقت کنید برای بزرگتر بنظر رسیدن این نوع فضاها بهتر است از دیوار هایی راه راه با خطوط افقی استفاده کنید. اما بشرط اینکه خطوط کاملا افقی باشند و کج و یا مایل به پایین یا بالا نباشند. استفاده ازمبلمان و صندلی های تیره رنگ و یا با رنگ مخالف، بسیار تاثیر گذار است. 

رنگ سفید

 

و البته رنگ سفید

عزیزان اگر دیوار های فضایتان را با رنگ سفید رنگ آمیزی کنید، می توانید با استفاده از انعکاس نور و میزان زیاد نور موجود در فضا، بزرگی اتاق تان را چندین برابر نشان دهید و بهتر است از میز ناهار خوری تیره در این فضا ها استفاده کنید.

 

رنگ خاص

 

 سپس دکوراسیون فضاهای تنگ و کوچک

رنگ خاص

دقت کنید اگر فضایتان را با یک رنگ خاص و زیبا رنگ آمیزی کنید، قطعا هر کسی می خواهد که ساعاتی را در آن فضا بگذراند. برای مثال در تصویر بالا، استفاده از یک رنگ براق و خاص، فضا را لوکس و بسیار زیبا نشان داده است. مبلمان مدرن بسیار برای این نوع فضاها مناسب هستند.

 

آینه در ابعاد بزرگ

 

مهم هست بدانید آینه در ابعاد بزرگ

سپس برای اینکه فضای اتاقتان را بزرگتر از آنچه که هست نشان دهید، می توانید از آینه های قدی استفاده کنید و اگر فضایی برای استفاده از این نوع آینه ها را ندارید، بهتر است آنها را بر روی در کمد هایتان قرار دهید تا از یک وسیله دو استفاده را به صورت همزمان برده باشید. برای روشن تر بنظر رسیدن فضا، می توانید از تاثیر روتختی زیبا و با رنگ جذاب هم استفاده کنید.با آسیاچوب بهترین جنس خرید کنید www.asiachoob.ir

 

تقسیم فضا

 

و البته دکوراسیون فضاهای اوپن یا نقشه باز

تقسیم فضا

در این روش، به سادگی اجرا میشود و در اغلب فضاها کاربرد و زیبایی دارد. برای مثال در فضایی که بسیار باز است می توانید از یک کتابخانه ی مدرن و جدید استفاده کنید و لزوما نیاز نیست که این تغییر دائمی باشد و هر زمان که نیاز به تغییر دکور داشتید، می توانید به سادگی فضایتان را متحول کنید.


 

پارتیشن های متحرک

 

سپس پارتیشن های متحرک

دقت کنید استفاده از دیوار ها یا پارتیشن های متحرک، علاوه بر اینکه به شما قدرت تحرک بیشتری در فضایتان می دهد، می تواند یک ایده ی مناسب برای افزایش حریم خصوصی تان هم باشد. برای مثال به اتاق خوابی که با این روش دکور شده است توجه کنید و رابطه ی بین رنگ تختخواب با سایر اجزا را هم مقایسه کنید.

 

تنوع و خلاقیت

 

البته دکوراسیون فضاهایی با لوله کشی های خارجی

تنوع و خلاقیت

دقت کنید در بعضی از فضا ها دارای لوله کشی های خارجی هستند و از نظر اکثر افراد دکور کردن این فضاها غیرممکن است و بیشتر دکوراتور ها سعی میکنند با وسایل و ترفند های متفاوت لوله ها را بپوشانند اما بهتر است به جای این کار، آنها را با رنگ های شاد و براق رنگ آمیزی کنید و تنوع را به وجود بیاورید تا تاثیر فوق العاده ی آن را ببینید.

 

اضافه کردن لوله های بیشتر

 

و همچنین اضافه کردن لوله های بیشتر

توجه کنید اگر در فضای سرویس بهداشتی تان لوله های رو کار وجود دارند، بهتر است با اضافه کردن لوله اما در شکل ها متقارن و زیبا، فضا را تغییر دهید. حتی می توانید از لوله های مسی استفاده کنید تا زیبایی این تغییرتان چند برابر بنظر بیاید.

 

استفاده از درختچه و گل

 

البته دکوراسیون فضاهای با نمای نامناسب و نه جندان دلچسب

استفاده از درختچه و گل

مهم است بدانید اگر می خواهید فضای حیاط خانه تان را زیباتر تزیین کنید، بهتر است از درخت و گل های زیبا استفاده کنید چون تاثیر این روش حتی از رنگ کردن و یا استفاده از سنگ هایی مانند گرانیت برای دیوار هم بیشتر است.


 

پوشاندن آن مناطق با وسایل

 

گزینه بعدی پوشاندن آن مناطق با وسایل

سپس اگر می خواهید عیبی را در درون فضای داخلی خانه تان بپوشانید، بهتر است با قرار دادن وسایل جلوی آن بخش از دیوار، آنرا دکور کنید. این روش به سادگی و به سرعت در هر فضایی قابل اجراست. حتی اگر سقف دارای لکه یا مشکلاتی است می توانید با نصب چراغ های آویز یا آباژور این مشکل را برطرف کنید.

 

استفاده از پرده

 

سپس دکوراسیون فضاهایی با سقف کوتاه

استفاده از پرده

 قطعا استفاده از پرده های بلند  که به اندازه ی سقف تا کف اتاق باشد، باعث بوجود آمدن خطای دید شده و ارتفاع اتاق را بیشتر نشان می دهد.

 

استفاده از وسایل شفاف

استفاده از وسایل شفاف

استفاده از مبلمان و صندلی های براق و یا حتی شفاف، این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است چرا که در دکوراسیون مدرن به سادگی می توان با بکار گیری این وسایل، صمیمیت و یا حتی کاربری فضا را تغییر داد.

زیر پله
 

توجه کنید دکوراسیون فضاهای بلا استفاده

زیر پله

 دقت کنید یکی از فضاهایی که معمولا کاربردی نداشته و بی مصرف باقی می ماند، فضای زیر پله است و بهتر است برای هر چه بهتر استفاده کردن از خانه تان، از این فضاها غافل نشوید. برای مثال میتوانید با قرار دادن وسایل تحصیلتان و یک میز تحریر، این فضا را به یک فضای کاملا مناسب برای درس خواندن تبدیل کنید.

 

گوشه های اتاق پذیرایی و نشیمن

سپس گوشه های اتاق پذیرایی و نشیمن

و استفاده از این نقاط برای ایجاد قفسه یا کمد، یکی از راه های استفاده ی بهینه از فضای موجود در خانه است. حتی با ایجاد قفسه های شیک می توانید فضایی بسیار بزرگ برای بوفه و کمد وسایل تزیینی تان بوجود بیاورید. 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
دفتر مرکزی
تهران - یافت آباد- شهرک ولی عصر
تلفن های تماس
09128785058
vahidssa@yahoo.com
aparatgooglefacebooktwiteryou
شرکت سازنده