روش های دکوراسیون اتاق کودک برای سنین نوجوانی ,

۱۳۹۷/۱۰/۲۴ دوشنبه
(1)
(0)
روش های دکوراسیون اتاق کودک برای سنین نوجوانی
روش های دکوراسیون اتاق کودک برای سنین نوجوانی

روش های دکوراسیون اتاق کودک برای سنین نوجوانی

 

 • بسیار مهم دکور کردن میز تلوزیون در اتاق کودک 
  بسیار مهم هست بدانید چگونه فضا و مکان مناسب برای میز ال سی دی اتاق کودک خود قرار دهید . ابتدا نکته ی اول انتخاب یک میز تلویزیون مناسب اندازه ی کودک شما هست معمولا انتخاب یک میز تلویزیون با سایز کوچک میتواند گزینه مناسبی باشد . البته فضای اتاقهای بزرگتر نیاز به میز تلویزیون بزرگتر هم متانسب با فضای اتاق هست . نکته دیگر قرار دادن مان میز تلوزیون هست . بهترین گزینه قرار دادن میز ال سی دی روبه روی تختواب کودک هست که بتواند هنگام استراحت از تلوزیون استفاده کند . سپس دقت کنید ارتفاع میز تلوزیون بسیار مهم هست که ارتفاع بالا میتواند گزینه مناسبی باشد . ارتفاع نا مناسب میز تلوزیون میتواند مشکلاتی برای گردن و ستون فقرات کودک ایجاد کند.  

 

 

 • رنگ میز تلویزیون اتاق کودک 

دقت کنید انتخاب رنگ بندی مناسب داخل اتاق کدوک تاثیر زیادی درروحیه کودک دارد . میز تلویزیون تاثیر زیادی در زیبا سازی اتاق دارد . شما میتوانید بر حسب رنگ تختخواب و رنگ اتاق رنگ مناسب میز ال سی دی انتخاب کنید .انتخاب یک رنگ مناسب میز تلویزیون تاثیر زیادی در روحیه و نشاط کودک دارد .

 

Related image

 

 

 

 • اتاق کودک نوجوانان

دکوراسیون اتاق کودک تاثیر زیادی در روحیه کودک دارد . کودکان پس از پشت سر گذاشتن دوره ی کودکی وارد دوره ی نوجوانی میشوند و این دوره بسیار برای والدین آنها مهم و حساس است چرا که حالات روحی نوجوان دیگر پذیرای فضای کودکانه ی اتاقش نیست و در بیشتر موارد به فضای بزرگی نیاز دارد تا بتواند وسایل جدیدش را در آنجا قرار دهد و یا حتی وقت خود را با دوستانش در فضای مورد علاقه اش بگذراند. بنابراین نیاز برای تغییر دکوراسیون و وسایل اتاق بطور جدی احساس میشود اما اوضاع به گونه ای است که نوجوان نمیخواهد که وسایل دوران کودکی اش را بطور کامل کنار بگذارد و میخواهد آنها را هم در کنار وسایل جدیدش به همراه داشته باشد. میز تلویزیون و میز ناهار خوری و یا سرویس خواب مناسب برای خانه و اتاق خواب خود و کودکتان را در ایران میز خریداری کنید.

در این بخش درباره ی تغییر اتاق برای پسرها توضیح خواهیم داد

 • مشخصات اتاق:
 • اندازه:۱۲٫۵ متر مربع
 • این فضا برای نوجوان ۱۰ ساله بسیار مناسب است و تا حدودا ۵ الی ۷ سال همچنان هماهنگ خواهد ماند.

 

 

Related image

 

 

 

 •  سپس دقت کنید اتاق یک نوجوان همانطور که به وسایل جدید و جذاب احتیاج دارد، به فضای کافی برای انجام فعالیت های فرد هم نیاز دارد. برای دکور کردن اتاق یک پسر نوجوان باید به این موارد توجه داشته باشید که فضای کافی و زیاد برای میز تلویزیون کمد و یا دراور لباس هایش داشته باشد و بخشی هم برای قرار دادن وسایل سرگرمی اش در نظر گرفته شود. برای بزرگتر نشان دادن فضا می توانید دیواری که پشت تختخواب قرار می گیرد را به رنگ سورمه ای تیره درآورید و دیوار های دیگر را با رنگ سفید رنگ آمیزی کنید. این دو رنگ کنتراست و تضاد بسیار زیبایی با همدیگر دارند و میتوانند در سیک تر بنظر رسیدن نوع دکوراسیون تان نقش مهمی را ایفا کنند.

 

 

 

Related image

 

 

 •  توجه کنید یکی از مهترین  راه های حفظ فضا، ترکیب کردن وسایل با همدیگر است. برای مثال میتوانید دراور و میز تحریر و میز کامپیوتر و میز تلویزیون فضایتان را با هم ترکیب کنید.یک دراور با سه کشوی بزرگ وعمیق در یک سمت و یک دراور با همین مشخصات در سمت دیگر به همراه یه صفحه ی براق و تیره لمینت برای قرار دادن کامپیوتر یا لپ تاپ و همزمان برای درس خواندن هم مناسب باشد. این صفحه که بر روی دو دراور قرار می گیرد میتواند تا ۲ متر هم طول داشته باشد که بسیار برای درس خواندن و یا کار کردن با کامپیوتر مناسب است.

 

Related image

 

 

 

 

 • بعد از آن می توانید از دو تخته ی هماهنگ با فضا و در بالای میزتان برای درست کردن دو قفسه استفاده کنید. این دو قفسه ممکن است الان کارایی زیادی نداشته باشند اما در سالهای آینده میتوانند مکان خوبی برای قرار دادن کتاب ها و مجلات مورد علاقه ی فرزندتان باشند. برای تامین نور مناسب برای مطالعه بر روی میز فرزندتان، می توانید در زیر پایین ترین قفسه لامپ های کوچک ال ای دی قرار دهید تا نور مناسب و قابل توجهی را برای مطالعه بوجود بیاورید.

 

Related image

 

 

 

 • دقت کنید در گام بعدی می توانید از یک چراغ مطالعه ی زیبا و مناسب استفاده کنید تا در صورت نیاز به نور بیشتر، فرزندتان بتواند از آن استفاده کند. در ضمن دیوار سفیدی که در پشت میز قرار دارد جای مناسبی برای چسباندن عکس ها و یادداشت هاست و این کار زیبایی فضا را چند برابر میکند.

 

 • همچنین در سمت دیگر اتاق می توانید باکس ها و جعبه های زیبایی را به دیوار متصل کنید تا وسایل نواجوانتان مانند مجسمه، کتاب، کلاه وتوپ مورد علاقه اش را در آن قرار دهد. بهتر است از رنگ های قهوه ای و سفید برای این باکس ها استفاده کنید.

 

 

Related image

 

 

 

 

 • بسیار مهم هست بدانید به احساسات فرزندتان احترام بگذارید و فضایی را برای وسایل شخصی اش اختصاص دهید. مثلا شاید فرزندتان یکی از وسایلش را بشدت دوست داشته باشد و بخواهد که آن را در اتاقش و در معرض دید قرار دهد. هرچند ممکن است از نظر شما عجیب باشد اما به او اجازه دهید تا این کار را انجام دهد و از وسایل و فضایش لذت ببرد.

 

 

Related image

 

 

 

 

 • توجه کنید با قرار دادن یک نیمکت زیبا و خوش رنگ میتوانید علاوه بر جا دادن وسایل حجیم مانند کوله پشتی و کیف های فرزندتان در آن، مکانی برای کنار هم بودن برای او و دوستانش را هم فراهم کنید و در اینجا یه چهار پایه ی هماهنگ و با کیفیت بسیار می تواند به شما کمک کند. در ضمن هنگامی که فرزندتان تنهاست، میتواند بر روی نمیکت نشسته و بتواند بر روی آن مطالعه کند و یا استراحت کند. راه های قرار دادن وسایل در فضای کوچک را در این مقاله مطالعه کنید.
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
دفتر مرکزی
تهران - یافت آباد- شهرک ولی عصر
تلفن های تماس
09128785058
vahidssa@yahoo.com
aparatgooglefacebooktwiteryou
شرکت سازنده