چگونه پرده مناسب دکوراسیون انتخاب کنیم ,

۱۳۹۸/۲/۱۴ شنبه
(3)
(0)
چگونه پرده مناسب دکوراسیون انتخاب کنیم
چگونه پرده مناسب دکوراسیون انتخاب کنیم

 

بسیار مهم در دکوراسیون منزل انتخاب پرده

  • بسیار مهم در دکوراسیون منزل انتخاب پرده می باشد پرده تنها یک بخش و وسیله ی جانبی برای پنجره ها نیست و میتواند فضایتان را گرمتر و یا سرد تر
    جلوه بدهد و همینطور یک عضو تزیینی لوکس و زیبا به شمار می رود که شخصیت و انرژی به فضایتان می بخشد. 


دقت کنید استفاده از طرح های مطرح

البته امروزه به دلیل کمبود وقت، بسیاری از مردم پرده هایی را انتخاب می کنند که علاوه بر ذخیره ی وقت و پول، زیبا هم بنظر بیاید. در این بین بهتر است از طرح های پر فروش استفاده کرد و هنگام خرید پرده برای هماهنگ سازی حداکثری با فضا، رنگ  میز تلویزیون و مبلمان و فرش هایتان را هم در نظر بگیرید.

 

توجه کنید استفاده از پرده با اندازه ای متناسب

بسیار مهم هست یکی از راه های انتخاب بهترین پرده برای خانه یا محل کارتان، استفاده از طرح متناسب و در اندازه ی مناسب است. بهتر است توجه داشته باشید که اندازه ی مناسب به مراتب از طرح مناسب مهم تر است. پرده ای که از کف اتاق فاصله داشته باشد ممکن است حس بلند بودن زیاد از حد سقف را القا کند و همینطور پرده ای که بر روی کف اتاق بیفتد می تواند باعث کوتاه تر بنظر رسیدن سقف اتاق شود.

 

Related image

 

استفاده از طرح های محبوب دکوراسیون

از آنجایی که طراحان دکور و دکوراتور ها، بهتر از افراد عادی میتوانند فضاهای هماهنگ و زیبا بوجود بیاورند، بهتر است از آنها برای انتخاب طرح و مدل پرده ی فضایمان انتخاب کنیم تا بهترین مدل ممکن را برای اتاق مان انتخاب کنیم. 

 


Related image
 

استفاده از میله پرده مناسب

میله ی پرده یکی از مهم ترین اجزای پرده است و می تواند یک پرده ی زیبا را زیباتر و یا حتی نامناسب و زشت جلوه دهد. پس بهتر است میله ی پرده ی فضایمان را با توجه به نوع و مدل پرده انتخاب کنیم. انواع مختلفی برای میله پرده وجود دارد، مانند میله هایی که از فضای بیرون قابل دیدن نیستند و مدل هایی که لزوما باید در معرض دید باشند. 

طرح های چین دار و پلیسه

یک از مدل های زیبا و جذاب برای استفاده برای خانه ها، مدل های چین دار و پلیسه ای هستند چون این مدل پرده ها فضا را لوکس تر و بهتر نشان می دهند. علاوه بر این، با استفاده از طرح های چین دار میتوانید از پارچه های بدون طرح و ساده برای پرده استفاده کنید. برای اینگونه فضا ها بهتر است از میز های مدرن اعم از میز ناهار خوری و میز عسلی استفاده کرد.

 


Related image
 

سپس دقت کنید آویز کردن با روش آویز پرده

یکی از راه های آویزان کردن پرده، استفاده از آویز پرده است. این مدل نسبت به مدلهایی که آنها را مستقیما به خود میله ی پرده متصل می کنند، ضعیف تر است اما زیبایی خاص خود را داراست و بر خلاف مدل هایی که مستقیما به میله ی پرده وصل میشوند، صلف و بدون هیچگونه چین خوردگی نصب میشود. صاف بودن پرده با لبه های عمودی تختخواب در تصویر بالا هماهنگی زیبایی را بوجود آورده است. 

Related image


 

آستری مناسب

پرده ی اتاق شما هر چقدر هم که زیبا و به روز باشد، بدون وجود یک آستری متناسب و هماهنگ، نمی تواند تمام ویژگی های مثبت خود را نشان بدهد. پس بهتر است به هماهنگی بین آستری و پرده به خوبی دقت کنید تا پرده ی فضایتان را به زیباترین حالت ممکن انتخاب کنید.Image  result  for ‫پرده‬‎
و مهمترین مورد هماهنگی رنگ

توجه کنید هماهنگی رنگ پرده با دیگر وسایل مانند میز و مبلمان تان می تواند میزان گرمی و سردی و همینطور صمیمیت فضایتان را تعیین کند. برای مثال بهتر است در مناطق سردسیر از پرده هایی با طیف رنگی قهوه ای وکرمی استفاده شود تا فضا را گرم تر نشان دهد و در مناطق گرمسیر از رنگ های روشن و سبز و آبی استفاده شد تا پرده خنکی خاصی به فضا ببخشد. در تصویر بالا هماهنگی بین مبلمان و پرده فضایی منظم و یکپارچه را خلق کرده است.


 

Related image


 

استفاده از پارچه ی نازک و لطیف

توجه کنید استفاده از پارچه های لطیف و نازک باعث میشود تا در طول روز بیشترین بهره را از نور خورشید ببرید در حالی که نور مناسب باشد و همینطور از تابش مستقیم نور خورشید بر وسایل و یا فرش هایتان جلوگیری می کند. برای مثال می توانید از پرده های کرم-قهوه ای به همراه ست ناهار خوری قهوه ای استفاده کنید تا ترکیبی فوق العاده بوجود بیاورید. این مدل از پرده ها در دکوراسیون مدرن کارایی زیادی دارند.

 

 

Related image
 

 

سپس استفاده از پرده های لایه ای و چند تکه

دقت کنید امروزه دیگر از پرده های ضخیم و یک لایه برای فضاهای خانگی استفاده نمی شود و بجای آن از چند لایه و ترکیبی از چندین نوع پارچه استفاده میشود. همینطور دیگر پرده های فضاها یک تکه نیستند که برای جمع شدن و کنار رفتن آنها نیاز به زحمت فراوان باشد. بجای آن از پرده های چند تکه استفاده میشود که براحتی کنار میروند و نظم و زیبایی فضارا چندین برابر می کنند.


 

Image  result  for ‫پرده‬‎


 

و اینبار انتخاب مدل با توجه به وسایل اتاق

بسیار مهم هست طرح انتخابی توسط شما می تواند بزرگی و کوچکی فضایتان را تعیین کند و همینطور وسایل موجود در اتاق را مناسب یا نامناسب و زشت جلوه دهد. پس بهتر است در انتخاب رنگ و طرح و رنگ پرده نهایت توجه را داشته باشید. به هماهنگی رنگ و طرح پرده با میز تحریر توجه کنید.
 


Related image

 

البته پرده های قابل شستشو

توجه کنید مانند دیگر اجزای خانه، پرده ها هم گرد و غبار را به خود جذب می کنند و پس از مدتی نیاز به شستشو پیدا می کنند. بهتر است پارچه هایی را برای پرده انتخاب کنید که قابلیت شستشو داشته باشند و هنگامی که پرده ی اتاقتان نیاز به شستشو داشت، شستتن آن را به یک خشکشویی معتبر بسپارید.Image  result  for ‫پرده‬‎

 

سپس جنس پارچه و نور محیط

دقت کنید بهتر است قبل از خرید پرده ی مورد نظرتان، یک نمونه از آن را تهیه کنید و یا مقداری از آن پارچه را خریداری کنید چرا که معمولا پرده یکی از اجزای گران قیمت خانه است و باید بیشترین رضایت را از آن داشته باشید. رنگ پارچه با وجه به میزان نور محیز تغییر خواهد کرد و بهتر است نسبت به این موضوع دقت کافی داشته باشید.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
دفتر مرکزی
تهران - یافت آباد- شهرک ولی عصر
تلفن های تماس
09128785058
vahidssa@yahoo.com
aparatgooglefacebooktwiteryou
شرکت سازنده